Tusz do rzęs – jak go wybrać?

Tusz do rzęs - jak go wybrać?

Pośród wielu dostępnych na rynku tuszy do rzęs, niełatwo jest wybrać ten najlepszy. Tusz powinien być dobrany w zależności od potrzeb i efektu, który chcemy osiągnąć. Warto więc wybierać produkty dobrej jakości, które nie spowodują żadnych podrażnień.

Wytuszowane rzęsy to podstawa kobiecego makijażu. Wymaga to niewiele pracy, a sprawia, że spojrzenie prezentuje się zupełnie inaczej. Dodatkowo długie, podkręcone rzęsy wyglądają bardzo zalotnie i seksownie. Wytuszowane rzęsy sprawiają, że często nie trzeba już robić żadnego innego makijażu, aby poczuć się piękną. Podstawą jest jednak odpowiednio dobrany tusz do rzęs. Kosmetyk dobrej jakości wcale nie musi dużo kosztować. Jak sprawdzić, czy używany przez nas tusz do rzęs rzeczywiście dobrze spełnia swoja funkcję?Jaki powinien być dobry tusz do rzęs?

Dobry tusz do rzęs to taki, który rzeczywiście spełnia swoją funkcję. Jeśli kupujemy pogrubiający tusz do rzęs, to efekt pogrubienia musi być widoczny. Tusz musi też być trwały, aby utrzymać się na oku możliwie jak najdłużej. Tusz nie może też zostawiać śladów na powiekach, powinien on odpowiednio szybko zasychać, ale jednocześnie nie sklejać rzęs. Tusz do rzęs powinien dawać tzw. efekt otwierania oka, aby podkreślić spojrzenie. Szczoteczka do tuszu do rzęs powinna być tak skonstruowana, aby wychwycić także te najmniejsze włoski i wszystkie je pokryć warstwą tuszu. Ważne jest też tworzywo, z jakiego jest wykonana szczoteczka. Szczoteczka z włosiem będzie delikatniejsza i spowoduje mniej podrażnień, świetnie nadaje się też do pogrubiania rzęs, z kolei szczoteczki silikonowe są uznawane za bardziej higieniczne, potrafią też lepiej separować rzęsy, nadając im efekt perfekcyjnego rozdzielenia. Wybierając szczoteczkę warto się też kierować tym, jaki kształt szczoteczki jest dla nas najwygodniejszy i powoduje łatwą aplikację tuszu, warto dopasować też szczoteczkę do kształtu oka, a także struktury rzęs. Gęste długie rzęsy wymagają innego traktowania niż krótsze i bardziej od siebie oddalone. Dobry tusz to taki, który dodatkowo korzystnie wpłynie na kondycję samych rzęs. Kosmetyk nie może też uczulać i powodować łzawienia czy pieczenia oczu. Wybierając tusz do rzęs warto też zwrócić uwagę na jego skład i unikać produktów, które zawierają min. pctan retinylu, parabeny, glikol propylenowy czy syntetyczne barwniki.Jaki tusz do rzęs wybrać?

W dzisiejszych czasach dużym komfortem jest stosowanie wodoodpornego tuszu do rzęs. Warto też sięgnąć po tzw. żelowy tusz do rzęs, jest on gładki i łatwo się rozprowadza, a jednocześnie jest dużo bardziej trwały niż tradycyjny tusz. Jeśli zależy nam na efekcie wydłużenia rzęs, to najlepiej sprawdzą się tutaj tusze z polimerami, nylonem czy sztucznym jedwabiem. Tusz do rzęs z grzebykiem pozwoli z kolei zapanować nad gęstymi rzęsami, ładnie je rozdzieli i spowoduje, że maskara dotrze do każdego włoska z osobna. Jeśli rzęsom brak zalotnego wywinięcia ku górze, to warto zacząć stosować tusz ze szczoteczką o kształcie łódki. Dzięki temu rzęsy będą lepiej uniesione, staną się bardziej widoczne, a twarz zyska dodatkowego uroku. Warto czasami zaszaleć z kolorem tuszu i zrezygnować z tradycyjnej czerni. Kolor tuszu warto dostosować do koloru oczu np. granatowy tusz świetnie będzie pasował do szarych oczu, fioletowy do brązowych, żółty do piwnych, różowy albo turkusowy do niebieskich, a brązowy do zielonych.

Zapraszamy też do lektury innych artykułów z kategorii porady, w której między innymi podpowiadamy jak nakładać pyłki na paznokcie oraz wyjaśniamy dlaczego lakier hybrydowy się nie trzyma.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sprawdź również