Jak nakładać pyłki na paznokcie?

Jak nakładać pyłki na paznokcie?

Jak prawidłowo nałożyć pyłek na paznokcie hybrydowe?

Pyłki do paznokci to doskonały sposób na urozmaicenie manicure hybrydowego. Te w zależności od efektu gwarantują bardzo widowiskowe zdobienia, a prostota ich aplikacji sprawia, że korzystają z nich zarówno osoby początkujące, jak i doświadczone stylistki. Czym więc jeszcze zaskarbiły sobie aż tak dużą popularność? Ich największą zaletą oprócz wspomnianej łatwości aplikacji jest uniwersalność. Pyłki do paznokci możemy wykorzystać na wiele różnych sposobów, uzyskując skrajnie różne efekty! Jak więc je nakładać, tak aby nie wpłynąć na trwałość manicure hybrydowego? Zapraszamy do lektury naszego poradnika!

Jak nakładać pyłki na hybrydy?

Pierwszym elementem jest przygotowanie akcesoriów, które ułatwią nam nakładanie pyłków na paznokcie. W tym celu możemy użyć specjalnej pacynki, pozwalającej na precyzyjną aplikację, a jeżeli takowej nie mamy, możemy wykorzystać do tego opuszki palców. Pamiętajmy jednak, że nakładanie pyłków palcami będzie mniej dokładne, a tym samym utrudni nam wykonywanie skomplikowanych dekoracji. Co więc zrobić w takiej sytuacji? Możemy wykorzystać klasyczny pędzelek do zdobień, najlepiej o minimalnej grubości, tak aby umożliwiał nam punktową aplikację. Oczywiście, oprócz tego niezbędne będą produkty, których używamy do robienia klasycznego manicure hybrydowego.

Jak nałożyć pyłek na manicure hybrydowy?

Pyłki do paznokci nakłada się na manicure hybrydowy, ale warto pamiętać, że ich aplikacja różni się w zależności od rodzaju i ziarnistości pyłku. I tak pyłki o pudrowej konsystencji zazwyczaj nakładamy bezpośrednio na utwardzoną warstwę topu bez przemywania, a te o grubszych ziarenkach aplikujemy na warstwę dyspersyjną utwardzonego klasycznego topu. Jak więc to wygląda, gdy podzielimy je na poszczególne efekty?

  • Efekty Lustra – są to pyłki o konsystencji pudru, w związku z czym aplikuje się je na utwardzony top bez przemywania.
  • Efekty Kameleona – są to pyłki o konsystencji pudru, w związku z czym aplikuje się je na utwardzony top bez przemywania.
  • Efekty Dymu – są to pyłki o konsystencji pudru, w związku z czym aplikuje się je na utwardzony top bez przemywania.
  • Efekty Syrenki – są to pyłki o gruboziarnistej konsystencji, w związku z czym aplikuje się je na warstwę dyspersyjną utwardzonego topu hybrydowego.
  • Efekty Szronu – są to pyłki o gruboziarnistej konsystencji, w związku z czym aplikuje się je na warstwę dyspersyjną utwardzonego topu hybrydowego.

Gdy wiemy już, na który z topów aplikować dany pyłek, czas najwyższy dowiedzieć się jak zrobić kompletny manicure hybrydowy z wykorzystaniem efektów! Na początek zróbmy więc klasyczne hybrydy:

KROK 1 – rozpoczynamy od opracowania skórek, czyli zmiękczenia ich specjalnym preparatem, następnie odsunięcia drewnianym patyczkiem, a na końcu wycięciu tych zbędnych cążkami.

KROK 2 – czas na przygotowania paznokci do zabiegu. W tym celu bloczkiem polerskim matowimy płytkę, po czym wacikiem bezpyłowym nasączonym cleanerem dokładnie ją przemywamy. W ten sposób usuniemy powstały pył i odtłuścimy paznokcie.

KROK 3 – jeżeli borykamy się z problematyczną płytką, warto dodatkowo zastosować jeden z primerów, który aplikujemy bezpośrednio na oczyszczoną wcześniej płytkę paznokcia.

KROK 4 – na tak przygotowane paznokcie nakładamy cienką warstwę jednej z baz, wybierając bazę hybrydową, bazę kauczukową lub bazę do przedłużania paznokci, po czym utwardzamy w lampie według zaleceń producenta.

KROK 5 – kolejnym krokiem jest aplikacja koloru. W tym celu wybieramy ulubiony lakier hybrydowy, a następnie nakładamy go na utwardzoną bazę i utwardzamy w lampie według zaleceń producenta. Jeżeli po pierwszej warstwie nie uzyskaliśmy pełnego krycia, czynność powtarzamy.

KROK 6 – ostatnim elementem jest zabezpieczenie wykonanej stylizacji za pomocą jednego z topów, którego rodzaj dobieramy do ziarnistości pyłków. Mamy więc dwie możliwości:

Pyłki o konsystencji pudrów:

1. Na warstwę dyspersyjną koloru nakładamy top bez przemywania i utwardzamy w lampie.
2. Na utwardzony top bez przemywania wklepujemy lub wcieramy wybrany pyłek do paznokci.
3. Manicure ponownie pokrywamy topem bez przemywania i utwardzamy w lampie.

Pyłki o gruboziarnistej konsystencji:

1. Na warstwę dyspersyjną koloru nakładamy top hybrydowy i utwardzamy w lampie.
2. Na warstwę dyspersyjną utwardzonego topu aplikujemy wybrany pyłek do paznokci.
3. Jeżeli chcemy uzyskać „efekt szorstkich paznokci” nałożony pyłek utwardzamy w lampie, a jeżeli chcemy uzyskać „efekt gładkich paznokci” najpierw aplikujemy na niego kolejną warstwę topu hybrydowego i na koniec ponownie utwardzamy w lampie.

Zapraszamy też do lektury innych artykułów z kategorii porady, w której między innymi wyjaśniamy co to jest baza kauczukowa oraz przedstawiamy rodzaje primerów do paznokci.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Sprawdź również