Baza kauczukowa do paznokci – co to jest i jak działa?

Co to jest baza kauczukowa i jak jej używać?

Baza kauczukowa Rubber Base jest innowacyjnym produktem marki NOX, stanowiącym genialne ulepszenie tradycyjnych baz hybrydowych oraz baz budujących. Rubber Base doskonale współgra z płytką paznokcia (dzięki dobrej przyczepności nie tworzy zapowietrzeń i nie odkleja się od wolnego brzegu), pozwala swobodnie modelować paznokieć, wypełniać jego nierówności, delikatnie go nadbudowywać, a nawet przedłużać o kilka milimetrów! To jednak nie koniec! Jedną z największych zalet bazy kauczukowej marki NOX jest wysoka odporność na uszkodzenia mechaniczne, a sama formuła produktu została stworzona w taki sposób, aby baza była jak najbardziej wydajna, a praca z nią była lekka i przyjemna dla użytkowników na każdym poziomie zaawansowania. Jak więc widać jest to istna rewolucja wśród preparatów podkładowych, a jej zalety można wymieniać bez końca. Czym zatem różni się od klasycznej bazy hybrydowej, jak aplikować bazę kauczukową i dlaczego warto mieć ją w swojej kolekcji? Zapraszamy do krótkiej lektury!

Porównanie bazy kauczukowej do klasycznych baz hybrydowych

Wszystko brzmi wspaniale, ale właściwie jaka jest różnica? W czym tkwi tajemnica? Poczynając od konsystencji bazy kauczukowej, jest ona nieco gęstsza od zwykłej bazy, jednak nie tak gęsta jak żel. A dzieje się tak dlatego, że skład opiera się wiązaniach kauczukowych, dzięki czemu baza jest wyraźnie elastyczniejsza w porównaniu do wspomnianej już bazy tradycyjnej, która jest twarda. Co to daje? Dzięki zwiększonej elastyczności baza kauczukowa marki NOX nieustannie pracuje z paznokciem, amortyzując uderzenia i naciski. Jak to dokładniej wygląda? Przykładowo, w czasie uderzenia w paznokieć pokryty twardym produktem, istnieje spora szansa, że zwyczajnie odpryśnie, uszkodzi się, bądź zupełnie odklei od płytki, co może grozić to nie tylko zniszczeniem manicure, ale nawet różnego rodzaju chorobami paznokci. Jeżeli zaś chodzi o uderzenie w paznokieć pokryty bazą kauczukową, preparat zamortyzuje uderzenie i nacisk, a tym samym zapobiegnie odpryśnięciu i złamaniu. Nie trudno więc wysnuć wniosek, że Rubber Base sprosta oczekiwaniom zwłaszcza osób borykających się kruchymi, łamliwymi, cienkimi i zniszczonymi paznokciami.

Baza kauczukowa Rubber Base NOX

Jak używać bazy kauczukowej?

Teoria jest już znana, możemy zatem przejść do części praktycznej. Jak więc stosować bazę kauczukową marki NOX, aby móc w pełni cieszyć się jej plusami? Nakładanie Rubber Base nie różni się aplikacji klasycznej bazy hybrydowej, z wyjątkiem używania jej do przedłużania płytki. Opiszemy zatem dwa sposoby użycia.

Stosowanie Rubber Base pod lakier hybrydowy:

1. Płytkę paznokcia przygotowujemy tak, jak pod zwykłą bazę, a więc zaczynamy od opracowania skórek wedle własnego sposobu, nadania kształtu paznokciom i zmatowieniu płytki bloczkiem.

2. Następnie dokładnie przemywamy paznokcie cleanerem (odtłuszczaczem), najlepiej tak blisko skórek, jak to tylko możliwe.

3. Po odparowaniu cleanera, nakładamy primer (kwasowy lub bezkwasowy – kwestia indywidualnych potrzeb, co wyjaśniliśmy we wpisie primer do paznokci – do czego służy i jak go używać), zachowując 1 mm przerwy od skórek i ponownie czekamy krótką chwilę.

4. Nakładamy na paznokieć cienką warstwę bazy kauczukowej marki NOX, wmasowując ją w płytkę, a następnie rozprowadzamy ją równomiernie po całych paznokciach, pamiętając o zabezpieczeniu wolnego brzegu. Na koniec utwardzamy w lampie UV/LED (czas jest zależny od rodzaju i mocy posiadanej lampy).

5. Możemy kontynuować manicure, nakładając dwie warstwy jednego z kolorowych lakierów hybrydowych, a na koniec aplikując top. Jeżeli stylizację zwieńczyliśmy klasycznym topem hybrydowym, dodatkowo przemywamy paznokcie cleanerem.

Przedłużanie paznokci przy pomocy Rubber Base:

Krok 1, 2, 3 wykonujemy tak samo, jak w instrukcji powyżej.

4. Podcinamy szablon, aby dopasować go do swoich paznokci, a następnie dokładnie umiejscawiamy go pod nimi i przyklejamy. Kolejnym krokiem jest aplikacja bazy, którą nakładamy bezpośrednio na płytkę, po czym rozprowadzamy po paznokciu i szablonie, tworząc preferowany kształt i pamiętając o odpowiedniej budowie paznokcia (apeksie, tunelu i krzywej C).

5. Utwardzamy w lampie UV/LED (czas jest zależny od rodzaju i mocy posiadanej lampy). Po utwardzeniu możemy nałożyć jeszcze jedną warstwę bazy, utwardzić, odkleić szablon i poprawić ewentualne niedociągnięcia pilnikiem lub frezem.

6. Możemy kontynuować manicure, nakładając dwie warstwy jednego z kolorowych lakierów hybrydowych, a na koniec aplikując top. Jeżeli stylizację zwieńczyliśmy klasycznym topem hybrydowym, dodatkowo przemywamy paznokcie cleanerem.

Po zakończeniu pracy można już tylko cieszyć się pięknym, trwałym manicure kauczukowym, wykonanym przy użyciu Rubber Base marki NOX!

Zapraszamy też do lektury innych artykułów z kategorii porady, w której między innymi podpowiadamy jak nakładać pyłki na paznokcie oraz wyjaśniamy czy hybrydy niszczą paznokcie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sprawdź również