Czy lakiery hybrydowe są szkodliwe? Rozwiewamy wątpliwości!

Czy lakiery hybrydowe są szkodliwe?

Czy hybrydy szkodzą paznokciom?

Manicure hybrydowy to jedna z najpopularniejszych metod stylizacji paznokci, która od kilku lat jest wykorzystywana zarówno przez profesjonalne stylistki, jak i domowe amatorki. Swoją popularność zyskał za sprawą wysokiej trwałości, naturalnego efektu i sporej oszczędności czasu. Coraz częściej słychać jednak głosy, że stosowanie lakierów hybrydowych wpływa negatywnie na płytkę paznokcia i skórki wokół niej. Czy to rzeczywiście prawda? Czy manicure hybrydowy jest rzeczywiście szkodliwy i powinniśmy z niego całkowicie zrezygnować? Zapraszamy do krótkiej lektury! W dzisiejszym wpisie rozwiejemy wszystkie wątpliwości!Czy hybrydy niszczą paznokcie?

Odpowiedzmy na zadane pytanie już na samym początku, poprawnie wykonany manicure hybrydowy nie wpływa negatywnie na nasze zdrowie. Skąd więc tyle wątpliwości i powielanych mitów? Jedną z najczęstszych przyczyn nieścisłości jest łączenie lakierów hybrydowych z występującymi reakcjami alergicznymi. Pamiętajmy jednak, że nie dzieje się tak ze względu na stosowanie szkodliwych komponentów do produkcji wspomnianych lakierów, a w większości przypadków wynika to z ich nieprawidłowej aplikacji. Oczywiście może również zdarzyć się sytuacja, w której u danej osoby wystąpi uczulenie, w końcu jesteśmy tylko ludźmi i zmagamy się z wieloma chorobami. Warto jednak zaznaczyć, że w przypadku lakierów hybrydowych jest to niewielki ułamek osób, u których może wystąpić reakcja alergiczna na jeden z komponentów. Czego więc unikać podczas robienia paznokci hybrydowych? Jak zminimalizować ryzyko wystąpienia uczulenia? Sprawdźcie!Co szkodzi paznokciom podczas robienia hybryd?

Jeżeli samo stosowanie lakierów hybrydowych nie wpływa negatywnie na płytkę paznokcia, co zatem powoduje, że paznokcie stają się cienkie, kruche i łamliwe? Przyczyn może być wiele, poczynając od nieprawidłowego przygotowania paznokci do zabiegu (np. przez zbyt mocne zmatowienie płytki), przez nieprawidłową aplikację produktów światłoutwardzalnych (np. zalewanie skórek lub nieutwardzanie produktów do końca), brak regularnej pielęgnacji, nader częste zdejmowanie paznokci hybrydowych używając do tego acetonu kosmetycznego, aż na diecie ubogiej w wartości odżywcze kończąc. Jest to raptem kilka elementów mających bardzo duży wpływ na kondycję paznokci, których wiele osób nie bierze pod uwagę, mylnie sądząc, że to lakiery hybrydowe wywołały szkody paznokci i skórek wokół nich. Jak w takim razie je zabezpieczyć? Są na to sposoby!

Jak uniknąć uszkodzenia paznokci podczas manicure hybrydowego?

Absolutną podstawą jest regularna pielęgnacja dłoni. W tym celu możemy stosować zarówno domowe maseczki regeneracyjne, jak i kremy do rąk oraz oliwki do skórek i paznokci. Domowe zabiegi wspomogą regenerację naskórka i płytki paznokcia, kremy do rąk je zabezpieczą i nawilżą, a oliwki natłuszczą i odżywią. To jednak nie wszystko! Kolejnym elementem jest zdejmowanie hybryd przy użyciu acetonu kosmetycznego. Ten jest bardzo inwazyjny, dlatego jeżeli lubimy często zmieniać stylizacje, lepszym wyborem będzie jego wersja z dodatkiem lanoliny. Jest to substancja pozyskiwana z tłuszczu owiec, która ma właściwości ochronne, natłuszczające i nawilżające. Tak więc dodatek lanoliny ochroni paznokcie i skórki przed wysuszającym działaniem acetonu, a jednocześnie nie pogorszy jego właściwości rozpuszczających. Musimy również pamiętać o precyzji, zwłaszcza podczas przygotowywania paznokci do zabiegu. To właśnie wtedy narażamy je na uszkodzenia, szczególnie gdy nieumiejętnie posługujemy się pilnikiem i polerką. Pamiętajmy zatem o delikatnych ruchach, używając wspomnianych akcesoriów, tak aby nie przepiłować płytki. A co zrobić, gdy stan paznokci już się pogorszył? Są na to sposoby! Mamy dla Was kilka wskazówek, które pomogą Wam przywrócić im zdrową kondycję!

Jak zregenerować zniszczone paznokcie?

Kolejnym elementem po regularnej pielęgnacji, prowadzącym do poprawy kondycji paznokci jest zmiana jadłospisu. Jeżeli więc nasza dieta jest uboga w witaminy i minerały, czas najwyższy ją uzupełnić w produkty pełnoziarniste, warzywa, owoce, jaja, nabiał i ryby. W naszym codziennym menu, nie powinno zabraknąć produktów zawierających:

  • żelazo,
  • krzem,
  • cynk,
  • witaminy z grupy B.

Te witaminy i minerały możemy znaleźć przede wszystkim w pestkach dyni, słoneczniku, sezamie, suszonych owocach, pełnoziarnistym pieczywie, jajach i roślinach strączkowych. Bardzo ważne jest również nawodnienie, tak więc oprócz uzupełnienia diety w zdrowe produkty, pamiętajmy o spożywaniu dużej ilości wody. Świetnym pomysłem jest także picie naparu ze skrzypu polnego, który zawiera wiele cennik składników, wpływających bardzo pozytywnie na włosy i paznokcie.

Zapraszamy też do lektury innych artykułów z kategorii porady, w której między innymi podpowiadamy jak nakładać pyłki na paznokcie oraz jak nawilżyć skórki wokół paznokci.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sprawdź również