Dlaczego lakier hybrydowy się nie trzyma?

Dlaczego lakier hybrydowy się nie trzyma?

Dlaczego hybryda odpada?

Paznokcie hybrydowe to jedna z najpopularniejszych metod stylizacji, która za sprawą wysokiej trwałości od razu zyskała liczne grono zwolenniczek. I choć manicure wykonany przy użyciu lakierów hybrydowych jest odporny na uszkodzenia, to niestety czasem nie wytrzymuje tak długo, jakbyśmy tego chcieli. Co więc może być przyczyną ich odpadania? W jaki sposób zwiększyć trwałość paznokci hybrydowych? W jednym z poprzednich wpisów wyjaśniliśmy czy lakiery hybrydowe są szkodliwe, a dzisiaj podpowiemy dlaczego hybrydy odpadają! Zapraszamy do lektury!Dlaczego hybryda odchodzi od paznokcia?

Najczęstszą przyczyną odpadania lakierów hybrydowych z paznokci jest nieprawidłowa technika wykonania manicure. Dotyczy to przede wszystkim początkujących stylistek i może być to wynikiem nie usunięcia poprzedniej masy, zalania skórek, zbyt słabego zmatowienia płytki paznokcia lub zbyt krótkiego czasu utwardzania produktów światłoutwardzalnych. Jak więc temu zapobiec i o czym jeszcze pamiętać?1. Pamiętajmy o prawidłowym przygotowaniu paznokci do zabiegu

Aby lakier hybrydowy nie odpadał z paznokci, należy je w sposób prawidłowy przygotować do zabiegu. Oznacza to, że każdorazowo przed ich aplikacją należy zmatowić płytkę bloczkiem polerskim, usunąć powstały pył, odtłuścić ją wacikiem bezpyłowym nasączonym cleanerem oraz odsunąć narastające skórki. Dodatkowo, osoby mające problematyczne paznokcie mogą użyć primera do paznokci, którego działanie wyjaśniamy we wpisie co to jest primer i do czego służy. Taki preparat poprawi przyczepność masy, dzięki czemu wpłynie na późniejszą trwałość stylizacji.

2. Pamiętajmy o prawidłowej aplikacji lakieru hybrydowego

Nakładanie lakieru to kolejny ważny element podczas robienia manicure hybrydowego, który bardzo często decyduje o wytrzymałości stylizacji. Jak więc zrobić to w sposób prawidłowy? Lakier hybrydowy powinniśmy aplikować wyłącznie na przygotowaną wcześniej płytkę paznokcia, pokrytą bazą hybrydową, którą utwardziliśmy w lampie. W tym wypadku należy pamiętać, aby nałożyć na pędzelek niedużą ilość produktu, a następnie dokładnie i równomiernie rozprowadzić go po płytce. Dodatkowo, bardzo ważne jest, aby nie zalewać skórek, a całą stylizację na koniec pokryć topem hybrydowym, który zabezpieczy wykonany manicure przed uszkodzeniami.

3. Pamiętajmy o korzystaniu z wysokiej jakości sprzętu

Lampa, której używamy do wykonania manicure hybrydowego podczas zabiegu odgrywa bardzo ważną rolę. Czasem zdarza się, że żarówki w niej zainstalowane są wyeksploatowane lub moc lampy jest zbyt niska do utwardzenia produktu, w wyniku czego stylizacja może odpadać. W takim wypadku żarówki powinno się wymienić według instrukcji użytkowania lampy, czyli po upływie czasu w niej określonego.

Czemu hybryda odpada z paznokci?

Kolejnym problemem oprócz źle przygotowanej płytki jest kondycja paznokci. Manicure hybrydowy powinno się wykonywać jedynie na zdrowych paznokciach, które nie mają widocznych uszkodzeń. Dlaczego? Ponieważ cienka płytka lub problemy z uczuleniem mogą być przyczyną nietrwałości wykonanej stylizacji. W takim wypadku powinno się zrezygnować z robienia manicure do momentu całkowitego zregenerowania się płytki. Dodatkowo, należy zadbać o odpowiednie zabezpieczenie produktów do paznokci hybrydowych, ponieważ źle przechowywane mogą tracić swoje właściwości. Jak więc przechowywać lakiery hybrydowe? W pierwszej kolejności musimy pamiętać, aby nie wystawiać ich na słońce oraz nie narażać na zbyt wysoką i zbyt niską temperaturę. Warto również zwrócić uwagę na datę przydatności, ponieważ to kolejny element, który może wpływać na trwałość wykonanej później stylizacji.

Zapraszamy też do lektury innych artykułów z kategorii porady, w której między innymi podpowiadamy jak nakładać pyłki na paznokcie oraz jak nawilżyć skórki wokół paznokci.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sprawdź również