Makijaż permanentny brwi – na czym polega ten zabieg?

Makijaż permanentny brwi – na czym polega ten zabieg?

Zbyt jasne, niewyraźnie zarysowane brwi mogą być przyczyną kompleksów i zbyt dużej ilości czasu poświęcanej na wykonanie makijażu. Jednak istnieje sposób, aby rozwiązać ten problem. Panie, którym zależy na poprawieniu wyglądu brwi, powinien zainteresować makijaż permanentny. Dzięki niemu można nadać im pożądany kształt, kolor i optycznie zagęścić włoski. Wyjaśniamy, w jaki sposób przebiega ten zabieg i jakie są sposoby na efektowne, gęste brwi!

Makijaż permanentny brwi – metody

Dodają twarzy charakteru i podkreślają spojrzenie – wyraziste brwi to marzenie niejednej kobiety. Te panie, których natura nie obdarzyła gęstymi włoskami, nie są bezradne. Obecnie dostępne są nowoczesne i zapewniające trwały efekt metody makijażu permanentnego brwi. Można zdecydować się na:

  • make-up piórkowy – nazywany też niekiedy makijażem metodą włoskowąTo jedna z najpopularniejszych metod wykonywania makijażu permanentnego. Zabieg ten jest przeznaczony przede wszystkim dla pań, które mają cienkie brwi i które chciałyby je zagęścić, podkreślić. Jego wykonanie wymaga precyzji i wysokiego poziomu umiejętności od kosmetyczki.Makijaż tą metodą wykonuje się za pomocą specjalnego narzędzia, zwanego piórem. Narzędzie to jest zakończone niewielkim, sterylnym ostrzem – to właśnie ono służy do robienia małych nacięć na skórze i do wprowadzania pigmentu.Podłużne nacięcia, przez które wpuszczany jest barwnik, przypominają do złudzenia naturalne włoski. Oprócz tego efekt makijażu permanentnego metoda piórkową utrzymuje się przez długi czas. Między innymi dlatego ten zabieg kosmetyczny cieszy się dużą popularnością;
  • makijaż permanentny brwi – metoda pudrowaIstnieją dwa rodzaje tego make-upu – soft powder brows i ombre powder brows. Wykonuje się je niemal taką samą techniką, jednak gwarantują one różne efekty.Makijaż permanentny metodą soft powder brows to dobry wybór, jeśli nie jesteś zadowolona z naturalnego koloru twoich brwi. Zabieg ten jest zalecany paniom, które mają cienkie, jasne włoski. Dzięki tej technice makijażu przyciemnisz brwi oraz optycznie je zagęścisz, a mimo tego będą prezentować się one bardzo naturalnie. Zabieg ten polega na wprowadzaniu pigmentu pod skórę za pomocą igły.Metoda pudrowa z efektem ombre, czyli cieniowania, pozwala osiągnąć spektakularny, trójwymiarowy efekt. To makijaż permanentny brwi dla pań, które lubią wyrazisty, przykuwający wzrok make-up. Technika ta polega również na wprowadzaniu barwnika igłą, jednak pod skórę wpuszcza się kilka pigmentów w różnych odcieniach. Dlatego metoda pudrowa umożliwia efektowne cieniowanie brwi.

W makijażu permanentnym brwi, a także oczu i ust specjalizuje się Klinika Medycyny Estetycznej i Laseroterapii Velvet Clinic w Łodzi. Klientki najczęściej decydują się na metodę piórkową, czyli zabieg gwarantujący bardzo naturalnie wyglądające brwi. Łódź to też miasto, w którym panie chętnie podkreślają urodę, decydując się na wykonanie kresek na powiekach górnych i dolnych.

Makijaż permanentny brwi – co warto wiedzieć przed zabiegiem?

Przed pigmentacją brwi nie należy nakładać na nie henny, pić alkoholu ani opalać się. Przeciwwskazaniem do wykonania makijażu permanentnego są choroby nowotworowe, ciąża, cukrzyca i karmienie piersią. Natomiast jeśli zabieg ten będzie wykonywany przez doświadczoną kosmetyczkę, dyskomfort i odczucia bólowe będą ograniczone do minimum.

Trwałość makijażu permanentnego zależy od wielu czynników, w tym od właściwej pielęgnacji brwi tuż po jego wykonaniu. Efekt zabiegu utrzymuje się jednak nawet do trzech lat.

Makijaż permanentny brwi – po zabiegu

Wprowadzony pod skórę pigment sprawia, że włoski na początku wyglądają na bardzo ciemne. Na uzyskanie naturalnego efektu należy poczekać kilka dni – po tym czasie odcień brwi blednie.

Po wykonaniu makijażu permanentnego – do czasu zagojenia się skóry – należy zrezygnować z opalania się na słońcu i w solarium oraz z kąpieli w basenie. Odradza się też aktywność fizyczną, gdyż pot spływający po twarzy źle wpływa na pigmentację. Nie można również używać kredek do brwi i pomad. Do pielęgnacji włosków należy stosować kremy zalecone przez kosmetyczkę wykonującą zabieg.

Makijaż permanentny pozwala zaznaczyć dokładną geometrię brwi i jest świetną alternatywą dla makijażu tradycyjnego. Metoda cieniowania, pudrowa, piórkowa sprzyjają uzyskaniu naturalnego efektu. Dlatego jeśli zależy ci na podkreśleniu urody i zaoszczędzeniu czasu, pomyśl o makijażu permanentnym brwi.

Zapraszamy też do lektury innych artykułów z kategorii porady, w której między innymi podpowiadamy jak dbać o skórki wokół paznokci oraz wyjaśniamy do czego służy primer do paznokci.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sprawdź również