Primer do paznokci – do czego służy i jak go używać?

Primer do paznokci – do czego służy i jak go używać?

Co to jest primer i do czego służy?

Primer do paznokci to jeden z najważniejszych elementów podczas robienia stylizacji hybrydowej, żelowej i akrylowej. Jego stosowanie ma niezwykle istotny wpływ na trwałość wykonanego zabiegu, a w niektórych przypadkach jest wręcz niezbędny do uzyskania satysfakcjonujących efektów. Jest to preparat, który odtłuszcza płytkę i zmienia jej PH, w wyniku czego zwiększa przyczepność bazy, a tym samym i kolejnych aplikowanych produktów. Ponadto primer do paznokci stosowany podczas zabiegu zapobiega zapowietrzeniom i pomaga zwiększyć trwałość stylizacji, nawet w przypadku bardzo problematycznej płytki. Jakie są zatem rodzaje primerów i jak ich skutecznie używać? Zapraszamy do krótkiej lektury!Rodzaje primerów do paznokci

Na rynku produktów do manicure i pedicure możemy wyróżnić dwa rodzaje primerów:Primer Bezkwasowy (acid free) – jest to najbardziej uniwersalny preparat, który mimo delikatnego składu nie traci swoich właściwości odtłuszczających i zmieniających PH płytki. Primer ten posiada bezwonną formułę, która nie szczypie i nie wywołuje podrażnień, a jego stosowanie jest nieinwazyjne dla paznokci, co oznacza, że nie wpływa negatywnie na ich stan.

WAŻNE: Primer Bezkwasowy po aplikacji nie odparowuje, pozostawiając po sobie lepką warstwę.

Primer Kwasowy (acid) – jest to preparat o silniejszym składzie, przeznaczony do trudnych przypadków. Jego formuła sprawdzi się zwłaszcza w przypadku problematycznej płytki, przy której Primer Bezkwasowy jest nieskuteczny. Primer Kwasowy doskonale wytrawia płytkę, znacząco zwiększając przyczepność bazy i umożliwiając łączenie kolejnych produktów. Sam preparat posiada intensywny i nieprzyjemny zapach, dlatego nie jest polecany osobom wrażliwym.

WAŻNE: Primer Kwasowy po aplikacji odparowuje, a w przypadku podrażnionych skórek może wywoływać uczucie pieczenia.

Jak stosować primer do paznokci?

Stosowanie primera różni się od siebie w zależności do wybranego rodzaju. Pamiętajmy jednak, aby dobierać preparat nie do wykonywanej stylizacji, a do kondycji płytki. Jeżeli więc nasze paznokcie nie są zbyt problematyczne, a my chcemy nieco zwiększyć przyczepność stylizacji, sięgnijmy po Primer Bezkwasowy, natomiast jeżeli nasze paznokcie są tłuste, a hybrydy, żel lub akryl często nam odpryskuje, wybierzmy Primer Kwasowy. Gdy już wiemy jaki produkt wybrać, czas przejść do jego nakładania. Jak więc stosować primer do paznokci?

1. Na początek musimy przygotować płytkę do zabiegu. Odsuwamy więc skórki na bok, te zbędne wycinamy, a paznokcie matowimy bloczkiem polerskim.

2. Kolejnym krokiem jest odtłuszczenie i usunięcie powstałego pyłu. W tym celu nasączamy wacik bezpyłowy cleanerem do paznokci, a następnie przemywamy płytkę.

3. Czas na aplikację primera do paznokci. Pamiętajmy jednak aby nakładać go wyłącznie na płytkę, omijając skórki wokół niej, a nadmiar preparatu pozostawić na szyjce buteleczki. Jak więc aplikować Primer Bezkwasowy, a jak Primer Kwasowy?

Primer Bezkwasowy – podobnie jak w przypadku lakieru do paznokci, nakładamy cienką warstwę na płytkę, a następnie czekamy od 30 do 60 sekund, aż preparat wyschnie. Pamiętajmy, że Primer Bezkwasowy po odparowaniu pozostawia lepką warstwę, co jest naturalnym procesem, tak więc nie ma potrzeby jej przecierania.

Primer Kwasowy – preparat nakładamy punktowo, pozostawiając 1-2 niewielkie kropelki na płytce i pozostawiając do rozejścia. Produkt powinien sam rozprowadzić się po paznokciach, po czym czekamy do jego całkowitego wyschnięcia.

4. Gdy prawidłowo zaaplikowaliśmy jeden z primerów do paznokci, nie pozostaje nam nic innego jak przejść do aplikacji kolejnych produktów.

Zapraszamy też do lektury innych artykułów z kategorii porady, w której między innymi podpowiadamy jak nakładać pyłki na paznokcie oraz wyjaśniamy czy hybrydy niszczą paznokcie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sprawdź również