Jak zmyć lakier do paznokci z ubrania?

Jak zmyć lakier do paznokci z ubrania?

Jak usunąć lakier do paznokci z ubrania?

Niekiedy zdarza się, że podczas robienia paznokci hybrydowych niechcący ubrudzimy odzież. I choć może się wydawać, że plamy z lakieru do paznokci trudno usunąć, to wbrew pozorom nie jest to sytuacja bez wyjścia. Jest bowiem kilka bardzo skutecznych sposobów, które umożliwiają zmycie lakieru z ubrania. Jakich konkretniej? Tego dowiecie się z dzisiejszego artykułu! Zapraszamy do lektury!Jak zmyć lakier z ubrania?

Niestety, nie ma jednego, uniwersalnego sposobu na usunięcie lakieru do paznokci z ubrania. Wszystko dlatego, że odzież jest wykonana z różnego rodzaju tkanin, przez co inaczej na zabrudzenie zareaguje delikatna satyna, a jeszcze inaczej welur. Wobec tego, podczas zmywania plamy należy zachować ostrożność, a najlepiej zrobić wcześniej próbę poprzez odwrócenie danej części garderoby na drugą stronę i przetestowanie na niej jednej z poniższych metod, aby sprawdzić czy nie wpływa negatywnie na materiał. W ten sposób będziemy mieć pewność, że nie uszkodzimy ulubionej odzieży. Przechodząc jednak do sedna, jak zmyć lakier z ubrania?Jak usunąć lakier z odzieży?

Gdy podczas malowania paznokci niechcący ubrudziliśmy ulubione ubranie, najprostszą i najskuteczniejszą metodą na usunięcie plam będzie wykorzystanie klasycznego zmywacza. W tym celu możemy użyć acetonu kosmetycznego, który aplikujemy na wacik bezpyłowy, a następnie pocieramy nim ubrudzone do momentu, aż pozbędziemy się plamy. Warto jednak zaznaczyć, że ta metoda sprawdzi się wyłącznie w przypadku grubych tkanin, ponieważ aceton jest na tyle inwazyjny, że pocieranie nim delikatniejszej odzieży może prowadzić do jej zniszczenia.

Gdy powyższy sposób jest niewystarczająco skuteczny, do usunięcia plamy z lakieru możemy spróbować wykorzystać roztwór z sody oczyszczonej. Taka metoda sprawdzi się szczególnie w przypadku mokrych plam, dlatego jeżeli chcemy z niej skorzystać, musimy działać szybko. W jaki sposób? Wystarczy połączyć sodę oczyszczoną z wodą w proporcjach 1:1 i dokładnie wymieszać. W tak przygotowanym roztworze moczymy wacik kosmetyczny, przykładamy do zabrudzenia i pozostawiamy na kilka minut. Po upłynięciu kilku minut, plamy powinny zmięknąć na tyle, że bez trudu usuniemy je zwykłą gąbką do naczyń.

Inaczej wygląda sytuacja, gdy plamy z lakieru do paznokci znajdują się na jeansach lub odzieży wykonanej ze skóry. Wtedy do ich usunięcia możemy wykorzystać pilnik do paznokci lub lakier do włosów i szczoteczkę do rąk. Jak to zrobić? Pierwszy sposób polega na odczekaniu, aż zabrudzenie zaschnie, następnie należy spiłować je pilniczkiem, zaś drugi sposób polega na spryskaniu plamy lakierem do włosów, następnie musimy odczekać do momentu, aż wyschnie i na koniec możemy usunąć plamę przy użyciu szczoteczki do rąk. Po całym zabiegu, zarówno wykorzystując pierwszy, jak i drugi sposób, wyczyszczoną odzież należy wyprać w pralce używając odplamiacza.

Jak zmyć lakier hybrydowy z ubrania?

Jak wyczyścić odzież zabrudzoną lakierem hybrydowym? Można to zrobić w taki sam sposób, jak w przypadku tradycyjnego lakieru do paznokci. Najprostszą metodą będzie więc przetarcie plamy wacikiem bezpyłowym nasączonym acetonem kosmetycznym. Musimy jednak pamiętać, aby zabrudzenie zacząć usuwać od razu po jego powstaniu, ponieważ po wyschnięciu lakieru hybrydowego jego zmycie może być dużo trudniejsze. Kolejnym sposobem jest użycie proszku do prania lub płynu do mycia naczyń. W tym celu wystarczy posypać lub polać plamę, a następnie pozostawić na kilkanaście minut do wchłonięcia. Na koniec zabrudzenie przecieramy wilgotną gąbeczką, a wyczyszczoną odzież wrzucamy do prania.

Zapraszamy też do lektury innych artykułów z kategorii porady, w której między innymi podpowiadamy jak dbać o suche skórki wokół paznokci oraz wyjaśniamy czy lakiery hybrydowe są szkodliwe.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sprawdź również