Jak doprowadzić skórę do dobrego stanu po zimie?

Jak doprowadzić skórę do dobrego stanu po zimie?

Niedawno z radością witałyśmy wiosnę. Cieszy nas to przeogromnie, ponieważ już można porzucić w kąt szafy grube kurtki oraz ocieplane śniegowce. Nadszedł czas, aby odsłonić nieco ciała i pokusić się o pierwsze wiosenne promienie słońca. Jednak czy nasza skóra jest na to gotowa? Czy odpowiednio zadbałyśmy o nią w mroźne dni? Co szczególnie źle wpływa na jej kondycję?

Co zimą ma negatywny wpływ na stan naszej skóry?

Każda kobieta niezależnie od wieku chce dobrze wyglądać. Chcemy się podobać szczególnie sobie, ale na innych także chcemy wywrzeć pozytywne wrażenie. Niestety wiele kobiet zaniedbuje swoją cerę podczas zimy, gdy siedzi się pod ciepłym kocem i często nawet nie nakłada makijażu.

Okazuje się, że jeden z naszych największych szkodników, jeśli chodzi o stan naszej skóry to kaloryfer lub piec. Niestety sezon grzewczy nie pozostaje bez wpływu na stan naszej skóry. Przede wszystkim suche powietrze jest szkodliwe. Nasza skóra traci wilgoć i dochodzi do przesuszenia. Wiele kobiet podczas zimy cierpi na podrażnienia, których wiosną już nie ma. Latem dbamy, aby się nie odwodnić (szczególnie podczas upalnych dni), a zimą powinnyśmy nie dopuszczać do odwodnienia swojej skóry.

Co w takiej sytuacji powinnyśmy robić? Kluczem do sukcesu jest wybór właściwych kosmetyków. Nie powinny to być pierwsze lepsze kosmetyki, a takie, które mają imponujący skład oraz wysokojakościowe działanie. Sprawdź ofertę Vichy.pl. Kobiety w każdym wieku znajdą tu swoich sprzymierzeńców.

Podczas srogiej zimy, nasza skóra musi się także zmierzyć ze smogiem. Szczególnie Polki mieszkające na południu Polski coś o tym wiedzą. Krążące w powietrzu pyły oraz metale ciężkie obniżają kondycję naszej skóry. Traci ona elastyczność, a do tego robi się sucha i szara. Gdy nie zadbamy o jej właściwą ochronę, to musimy się liczyć z przyspieszonym poziomem starzenia.

Wizyta u kosmetyczki i zabiegi domowe

Wiemy już, że zima to trudna pora roku dla naszej skóry. Na całe szczęście nie jesteśmy z tym problemem osamotnione. Możemy liczyć na wsparcie doświadczonych kosmetyczek, które już najlepiej wiedzą co poradzić na naszą skórę.

Zabiegów do wyboru mamy sporo. Są to między innymi:

  • oczyszczanie skóry,
  • fotoodmładzanie,
  • zabiegi laserowe.

Pamiętaj, że w przypadku zabiegów profesjonalnych, które wykonuje się u zawodowej kosmetyczki, kluczem do sukcesu jest regularność. Już na pierwszej wizycie otrzymamy informację o ilości zabiegów w jeden serii oraz o efektach, których możemy się spodziewać. Wykonanie jednego zabiegu z sześciu w jednej serii mija się z celem. Skutkuje jedyne wyrzuceniem pieniędzy w błoto oraz stratą czasu.

Poza wizytami regularnymi u kosmetyczki także w domu powinnyśmy zadbać o swoją skórę. Poleca się różnego rodzaju maseczki. Maseczki możemy kupować już gotowe, ale możemy także pokusić się o wykonanie domowych maseczek, których zrobienie nie jest wcale takie trudne.

Poniżej przepisy na dwie niezwykle skuteczne maseczki oczyszczające, które każda z nas może z łatwością wykonać w domu.

Maseczka oczyszczająca pory z soku z cytryny oraz sody

Sok z cytryny w proporcji 1:1 należy wymieszać z sodą. W efekcie otrzymujemy zwartą masę, która powinna być pozbawiona wszelakich grudek oraz pęcherzyków powietrza.

Zanim maseczkę nałożymy, oczyśćmy twarz. Maseczkę na twarzy trzymamy maksymalnie trzydzieści minut. Po upływie tego czasu zmyjmy maseczkę przy użyciu ciepłej wody, a później użyjmy kremu nawilżającego. Efekty zauważymy już po pierwszym razie.

Domowa maseczka z miodu i jajka

Także na pory sprawdzi się maseczka wykonana z łyżki miodu oraz z żółtka. Tak jak w maseczce poprzedniej, całość mieszamy oraz nanosimy na skórę. Okres trzymania mieszaniny również jest taki sam.

Maseczka ta pomaga nie tylko na pory, ale także pomoże nam rozjaśnić cerę. Szczególnie jest to pomocne, gdy zimą towarzyszył nam smog i nasza cera nieco przyciemniała.

Pożegnałyśmy już wszystkie oznaki zimy na dworze, a więc pora, aby pożegnać je także na naszej twarzy.

Zapraszamy też do lektury innych artykułów z kategorii porady, w której między innymi wyjaśniamy na czym polega makijaż permanentny oraz podpowiadamy jak nakładać pyłki na paznokcie i jak nawilżyć skórki wokół paznokci.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Sprawdź również